zpět do rubriky Z divadla

Senzační odhalení
Orfeus zasahuje do architektonické tvářnosti naší stolice
(od vašeho podzemního zpravodaje)

 Zpětně podařilo se nám vyzvědět, že za moderní tvářností Tančícího domu architekta Miluniče stojí i minulost tohoto pána, který své mládí do jisté míry trávil (doslova) ve zhoubném prostředí našeho starého Orfea na Malostranském náměstí 9 (od 71. roku okupovaného studiem mladých Rubín), prosáknutého podvratnými živly občanského, politického i uměleckého charakteru (Vaculík, Trojan, Pacík, Veselý, Zoubek, Klusák, Déczi, Šmaha, Třešňák, Hutka, Šimák, Bratinka, Bondy a jiní). Vzal to čert.

Ale i poslední architektonický exces arch. Jana Kaplického a jeho návrhu stavby Národní knihovny je inspirován naším představením, představením Orfea v jeho krytové podobě, je fakt i nás zarážející. A že už jsme to zažili! Současnou diskusi o tomto projektu dovolujeme si doložit usvědčujícími snímky z inscenace „Vrať mi moje játra“, o čemž se můžete přesvědčiti na vlastní oči, neb toto představení je v současné době na repertoáru našeho divadelního uskupení.

Jsme zvědavi, u kterého dalšího projektu se setkáme s estetickým nátlakem Orfea, který shodou okolností je v podsvětí, jímž je mu podzemí Plzeňské ulice.

zpět do rubriky Z divadla