zpět do rubriky Z divadla

VAŠINKOVY BÁSNIČKY

UKÁZKY Z KNIHY
(prezentace ve formátu PowerPoint)

 Koláže: Miroslav Huptych 

 

V průběhu let se našemu principálovi podařilo konečně našetřit peníze, aby si konečně mohl vydat formou jakéhosi napůl celoživotního lyrického deníku svoji sbírku. K dostání se bude nacházet v našem Krytovém divadle, snad někdy na začátku roku 2009. Bude mít kolem 250 stran a její cena je 1 Kč za jednu stránku. Stránky se ovšem neprodávají jednotlivě, ale pohromadě. 

 

 

Prohlášení autora

Po takřka stoletém váhání, jestli si mám či nemám vydat své napůl celoživotní „dílo”, byl jsem k tomu v podstatě přinucen. Viníky neoznačím. Knížka, shrnující na jednu kopu verše rozličných žánrů, různého časového rozpětí i rozličných kvalit. Ale co bych asi vyřadil z básnické sbírky, ponechávám v této knížce, která tak svojí strukturou vytváří jakýsi lyrický deník lidského života, mého života. Svoji poezii beru napůl vážně, ale i napůl nevážně. Také rád provokuji. 

Pro orientaci: narodil jsem se r. 1935, první verše jsou z let, kdy mi bylo 21 (ano, i mně kdysi bylo tak málo !). Poslední jsou o více než 50 let mladší. Nebo starší, jak se to vezme. 

Jsem totožný s geologem mineralogického vzdělání, jedním ze zakladatelů brněnské Iksky, za bolševika divadelním psancem ze starého Malostranského Orfea, propagátorem Egona Bondyho, Othellem a principálem z Divadelních poutí na Střeláku, orgány státní správy vyděděným principálem divadla Orfeus s jeho dvěma sekcemi - Putující královskou šekspírtovskou divadelní společností a Krytovým divadlem, dostal jsem Poděbradskou růži za celoživotní otročení poezii coby recitátor, léta jsem propagoval na Šestce ČRo nežádoucí texty za bolševika zakazovaných autorů, jsem i jedním z neviditelných herců Českého rozhlasu. Bydlím v Praze, ač srdcem pořád spíš Brňák.

 

zpět do rubriky Z divadla