zpět do rubriky Z divadla

Nenadálý objev! Sensace! Takřka k nevíře!

V dosud neuzavřené pozůstalosti našeho principála objevil náš dopisovatel za jeho nepřítomnosti, tedy aniž by se dotyčný k tomu mohl vyjádřit, tento zápis na 13. stránce jeho diáře z r. 1982. Týká se tehdejších členů herecké družiny divadla Orfeus.

Maně se vnucuje myšlenka: nebyl náš principál také agentem StB? Nasvědčuje tomu i sám prostý nadpis těchto zápisků:

Charakteristiky osob – udání

Nováková – Dává si do čaje 6 kostek cukru! V soukromí je sprostá jako dlaždič!

Egem - Má doma 7 barevných ptáčků, se kterými se ve chvílích volna laská! Chodí se sprchovat do kašny! Mnohé své nedostatky omlouvá tím, že je samouk!

Kopřivová - Na zkouškách nutí své kolegy, aby se jí dívali na prsa!

Jakub - Pochází z rozháraného prac. prostředí a přitom tvrdí, že umí vařit čaj.

Rotter - Často se chlubí, že jeho děti už mluví. Jeho nejstaršímu synovi přitom je deset let! Leká strojvůdce procházením pod zavřenými závorami! Jmenovaný je menší postavy.

Ve vzduchu pak visí i z toho vyplývající otázka: nečiní si i dnes principál kradí obdobné zápisky o současných členech kolektivu Krytového divadla?

Komu podává tato hlášení?

Náš dopisovatel se domnívá, že mnohé nepřístojné úvahy diskreditujícího charakteru je schopen odesílat přímo ministru vnitra Johnovi, o němž je při svém stařecky pomateném stavu mysli přesvědčen, že je Jaromír a tedy zesnulý člen Obce spisovatelů, a že fakt těchto hlášení by mohl být rozhodujícím prvkem při udělování grantů Ministerstva kultury, a hlavně MěČ Praha 5.


vr-haf

zpět do rubriky Z divadla