DIVADLO ORFEUS > repertoár

Karel Čapek
Pohádka ptačí

O čem si ptáci povídají? Co se stalo vrabčákovi z Dejvic? Jak k tomu ptáci přišli, že umějí létat? To vše se dozvíte v pohádce Karla Čapka, která nebyla dosud nikdy inscenovaná.

Pohádka ptačí je z proslulého souboru Devatero pohádek a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek z roku 1932. Karel Čapek je bezesporu jedna z našich nejvýznamnějších osobností a to nejen v oboru literatury. Právě dnes nám chybí takové osobnosti, které se vymezují vůči všem „ismům“, vyzdvihují krásu lidského ducha a zároveň si umí dělat z člověka takovou tu krásnou legraci. Ve svých pohádkách Čapek rád fabuluje; jak a proč něco vzniklo a jeho „vysvětlení“ jsou prodchnutá nezaměnitelným jemným humorem.

Pořadatelem je Divadlo Orfeus ve spolupráci s divadelním souborem Divadla PUK.
Představení pro děti od 5 let.
Karel Čapek, Pohádka ptačí
PREMIÉRA 16. 6. 2019
Představení je podpořeno grantem MČ Praha 1.

scénář, výprava a režie: Magdalena Bartoňová
hrají: Magdalena Bartoňová a Adam Bartoň
hudba: Adam Bartoň
loutky: Marcela Jeřábková
hudbu nahráli: Iveta Rutová (flétna), Kateřina Gajdošová (baskytara), Romana Blashkeová (klavír), Josef Bartoň (cello), Jan Bartoň (housle) a Jiří Trnka (bicí)
Karel Čapek, Pohádka ptačí Karel Čapek, Pohádka ptačí Karel Čapek, Pohádka ptačí Karel Čapek, Pohádka ptačí Karel Čapek, Pohádka ptačí Karel Čapek, Pohádka ptačí Karel Čapek, Pohádka ptačí