DIVADLO ORFEUS > repertoár

S.d.Ch.
Hostina pro Jestřába

„Nelíbí se mně dnes úklid toren, je zde pěkný „bíbab“, a to bohužel i u Modré, která jindy tak hezky soutěží o čestný odznak Za vzorný úklid.“

Rozumíš mi, Jestřábe? A kdo rozuměl Tobě, Jestřábe?

Hostina pro Jestřába
Žerete skauty, nebo se vám zajídají? Zveme Vás na hostinu. Menu bude pestré: pomalu pečený jestřáb ve vlastní šťávě, pikantní dlouho tažený vývar ze skautského pokrytectví, v ohni a popelu ohřívané časové konzervy nebo lehce přidušené ideály věčného mládí.
Mnohovrstevnatá hra z pera umělce S.d.Ch. je drzým políčkem do na první pohled ušlechtilé tváře českého skautingu a jeho ikoně, Jaroslavu Foglarovi.
Autor zde strhává na první pohled příznivou masku skautingu jako ušlechtilého hnutí a rozbíjí ikonický kult jeho přední osobnosti, Jaroslava Foglara, způsobem drsným, možná vůči hledačům Stínadel krutým, někdy ostře satirickým, ale rozhodně nebulvárním, hlubokým, jdoucím pod povrch až k samotným základům, na nichž stojí.
Příběh o konformismu, přetvářce, ideovém vyprázdnění a neschopnosti konečně dospět. A co kdyby někdo ve Vás za Vašimi zády přeci jen dospět chtěl?

PREMIÉRA 21. 12. 2021
REŽIE: Veronika Chruščová
OBSAZENÍ
Jestřáb: Štěpán Lacina
Hostitel: Jan Lukeš
Pan Pilgram: Jakub Šlajs
Chlapec v trenýrkách: Tomáš Rychlý
SVĚTLA A ZVUK: Tomáš Rychlý, Jakub Šlajs
DEKORACE: Barbora Šlajsová

Představení je podpořeno grantem MČ Prahy 5
S.d.Ch. (Sigismund de Chals), vlastním jménem Miloslav Vojtíšek (*v Praze 1970) je český spisovatel, hrobník, dramatik a loutkoherec, výtvarník a hudebník, dvojnásobný držitel ceny Alfréda Radoka za původní hry Zátiší ve Slovanu (2012) a Duchovní smrt v Benátkách (2013), je také laureátem ceny Ferdinanda Vaňka za hru o politice s názvem Strážce památníku aneb Zapomenutý jednorožec (2019), za komiks Varlén obdržel v roce 2013 komiksovou cenu Muriel.
S.d.Ch. je též frontmanem hudební skupiny Ruce naší Dory. V minulosti spolupracoval s periodikem A2.

http://sdch-varlen.cz/
https://www.irozhlas.cz/kultura/divadlo/divadlo-cena-ferdinanda-vanka-dejvicke-divadlo-miroslav-krobot-eva-kejkrtova_1911152145_gak
http://svetadivadlo.cz/cz/19cfv
https://www.hadivadlo.cz/lide/s-d-ch/

Hostina pro Jestřába Hostina pro Jestřába Hostina pro Jestřába Hostina pro Jestřába Hostina pro Jestřába Hostina pro Jestřába