DIVADLO ORFEUS > repertoár

Sam Bobrick a Julie Steinová
Neskutečné zážitky Sheldona a paní Levinové

Sheldona opustila manželka, jeho matku syn. Paní Levinová si našla nového manžela, její syn si koupil papouška. On se dostal do vězení, ona se stala televizní hvězdou. V divadelní road movie napříč Spojenými státy až k Tibetu zažijí při hledání sebe sama Sheldon a paní Levinová dobrodružství na hranici skutečnosti a iluze.
Neskutečné zážitky Sheldona a paní Levinové
Příběhy Sheldona a paní Levinové jsou napsány formou dopisů, respektive deníkových záznamů. Z nich se komickou formou dozvídáme, jak paní Levinová svému synovi ublížila. Především láskou, která víc bere, než dává. Ale na vztah jsou potřeba dva. Sheldon nedokáže a ani nechce o matku přijít. Chce ji získat zpět, být jí milován a opatrován. Do té doby je jeho matka výmluvou na všechny životní neúspěchy. Mají-li být spolu opět štastni, musí nejprve najít cestu sami k sobě.
Navzdory výhodě deníkových záznamů, které by se daly na scéně číst, rozhodli jsme se jít za samotný scénář, kde se dopisy stávají dialogem. Nečtený, živý text postavy přenáší tísíce mil, sbližuje a vystavuje tváří v tvář situacícm současně se odehrávajícím na různých místech. Význam hry je umocněn postavením textu na hranici skutečnosti a iluze, aniž by přicházel o svá sdělení.
PREMIÉRA 23. 1. 2024
Neskutečné zážitky Sheldona a paní Levinové Neskutečné zážitky Sheldona a paní Levinové Neskutečné zážitky Sheldona a paní Levinové Neskutečné zážitky Sheldona a paní Levinové Neskutečné zážitky Sheldona a paní Levinové Neskutečné zážitky Sheldona a paní Levinové